Sectoare Bucuresti
Bucuresti
Cautari Frecvente
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z
City break

Primaria Sectorului 2

  • Adresa: Str. Chiristigiilor 11-13,
  • Telefon: 0021/2096000
  • Fax: 209.62.82
  • Website: http://www.ps2.ro
Primar Neculai Ontanu neculai_ontanu@ps2.ro Viceprimar Dan Cezar Ionescu viceprimar@ps2.ro Secretar Sutru Toma toma_sutru@ps2.ro Arhitect Sef Adriana Bagdasar adriana_bagdasar@yahoo.com Direcţia Economica Ion Marin ionmarin@ps2.ro Direcţia Investiţii şi Servicii Publice Corneliu Drug corneliudrug@ps2.ro Direcţia Control Lefter Doinel lefterdoinel@ps2.ro Direcţia Urbanism şi Gestiunea Teritoriului Parvanu Bogdan bogdanparvanu@ps2.ro Direcţia Audit Public Intern Raluca Barbu barbur@ps2.ro Direcţia Resurse Umane Bondarencu Georgeta geta_bondarencu@ps2.ro Direcţia Relaţii Publice Georgescu Mariana mgeorgescu@ps2.ro Direcţia Sisteme Informatice şi Administrare Echipamente Valentin Ifrim ifrimv@ps2.ro Direcţia Relaţii Comunitare Scurtu Elena elena_scurtu@ps2.ro Direcţia Juridică Nita Elena elenanita@ps2.ro Direcţia Administraţie Publică Locală Manoiu Dafinel manoiu_dafinel@ps2.ro Direcţia Managementul Proiectelor şi Integrare Europeană Toderita Angela angelatoderita@ps2.ro Direcţia de Evidenta a Persoanelor Camarascu Monica dep@ps2.ro DGASPC Monica Nedef dpcsector2@yahoo.com DGAPI Geangu Mihai dgapi@yahoo.com Direcţia Eonomat Ghionea Dorin economatsector2@yahoo.com Centru Teritorial Veterinar Nicolicescu Cecilia ctvsector2@zappmobile.ro ADP Lemnaru Cristian cristianlemnaru@yahoo.com Centru Cultural Mihai Eminescu Viorel Ioviţu centruleminescu@yahoo.com Politia Comunitara Soare Dumitru politia_comunitara2@yahoo.com Administraţia Pieţelor Popescu Daniel daniel_aps2@yahoo.com DVBL Dutu Cristian director@impozitelocale2.ro
Cauta in Bucuresti
Bilete avion  • Bilete low cost
Atractii si zone de interes
Biblioteci
BIBLIOTECA PENTRU COPII ELENA FARAGO.
BIBLIOTECA CENTRALA UNIVERSITARA.-FACULTATEA DE BIOLOGIE
BIBLIOTECA PENTRU COPII SI TINERET VASILE ALECSANDRI
B.C.U.-FACULTATEA DE JURNALISM SI STIINTELE COMUNICARII
B.C.U.-GRADINA BOTANICA
BIBLIOTECA ACADEMIEI NATIONALE DE EDUCATIE FIZICA SI SPORT
BIBLIOTECA GHEORGHE LAZAR
Schimb valutar
Apiiteasa Exchange
Arted
Avantage Plus Exchange
Berrak Exchange Office
Best Exchange House
BESTCHANGE 2006 SRL
Bridge
Primarie
Primaria Sectorului 4 -Comisia De Recensamant
Primaria Sectorului 4 -Serviciul Stare Civila
Primaria Sectorului 5 Directia De Taxe Si Impozite Locale
Primaria Sectorului 6 Cabinet Viceprimar Comitet Executiv
Primaria Sectorului 6 Centrul Militar Sector 6
Primaria Sectorului 6 Oficiul Starii Civile
Primaria Sectorului 6 Viceprimar
Gari
ROMEXPED GROUP
S.N.T.F.M.
SECOROM
SERVTRANS INVEST
Servtrans Invest S.A.
Trans Leader S.R.L.
TRANSBORDARE VAGOANE MARFA
Muzee
Muzeul Memorial "Dimitrie şi Aurelia Ghiaţă" / "Dimitrie and Aurelia Ghiaţă" Memorial Museum
Muzeul "Mitropolit Antim Ivireanul" / "Metropolitan Bishop Antim Ivireanu" Museum
Muzeul Tehnic "Prof. ing. Dimitrie Leonida" / "Prof. Eng. Dimitrie Leonida" National Technological Museum
Muzeul Naţional Cotroceni / Cotroceni National Museum
MUZEUL MEMORIAL GEORGE BACOVIA SI AGATHA GRIGORESCU-BACOVIA .
Muzeul "Dr. Ioan şi Nicolae Kalinderu" / "Dr. Ioan and Nicolae Kalinderu" Museum
Colecţia de Artă "Ligia şi Pompiliu Macovei" / "Ligia and Pompiliu Macovei" Fine Art Collection

Ghid
CUPRINS:

1. ASEZARE

2. RELIEF

3. CLIMA

4. RETEA HIDROGRAFICA

5. RESURSE NATURALE

6. DISTANTE RUTIERE

7. VEGETATIE SI FLORA

7.1. GRADINA CISMIGIU

7.2. GRADINA BOTANICA

7.3. GRADINA ICOANEI

7.4. PACUL IOANID

7.5. PARCUL HERASTRAU

7.6. PARCUL CAROL I

7.7. PARCUL CIRCUL DE STAT

7.8. PARCUL TINERETULUI

7.9. PADUREA BANEASA

7.10. PADUREA SNAGOV

7.11. PADUREA CALDARUSANI

7.12. RAIOASA

8. STATISTICI TERITORIALE

9. POPULATIE

10. TRANSPORTURI

11. SANATATE

12. ISTORIE

12.1. ORIGINEA NUMELUI ORASULUI

12.1.1. PRIMA VARIANTA

12.1.2. A DOUA VARIANTA

13. ECONOMIE

14. EVENIMENTE

15. ADMINISTRATIE

15.1. SECTORUL 1

15.2. SECTORUL 2

15.3. SECTORUL 3

15.4. SECTORUL 4

15.5. SECTORUL 5

15.6. SECTO.. citeste mai mult