Sectoare Bucuresti
Bucuresti
Cautari Frecvente
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z
City break

Primaria Sectorului 2

  • Adresa: Str. Chiristigiilor 11-13,
  • Telefon: 0021/2096000
  • Fax: 209.62.82
  • Website: http://www.ps2.ro
Primar Neculai Ontanu neculai_ontanu@ps2.ro Viceprimar Dan Cezar Ionescu viceprimar@ps2.ro Secretar Sutru Toma toma_sutru@ps2.ro Arhitect Sef Adriana Bagdasar adriana_bagdasar@yahoo.com Direcţia Economica Ion Marin ionmarin@ps2.ro Direcţia Investiţii şi Servicii Publice Corneliu Drug corneliudrug@ps2.ro Direcţia Control Lefter Doinel lefterdoinel@ps2.ro Direcţia Urbanism şi Gestiunea Teritoriului Parvanu Bogdan bogdanparvanu@ps2.ro Direcţia Audit Public Intern Raluca Barbu barbur@ps2.ro Direcţia Resurse Umane Bondarencu Georgeta geta_bondarencu@ps2.ro Direcţia Relaţii Publice Georgescu Mariana mgeorgescu@ps2.ro Direcţia Sisteme Informatice şi Administrare Echipamente Valentin Ifrim ifrimv@ps2.ro Direcţia Relaţii Comunitare Scurtu Elena elena_scurtu@ps2.ro Direcţia Juridică Nita Elena elenanita@ps2.ro Direcţia Administraţie Publică Locală Manoiu Dafinel manoiu_dafinel@ps2.ro Direcţia Managementul Proiectelor şi Integrare Europeană Toderita Angela angelatoderita@ps2.ro Direcţia de Evidenta a Persoanelor Camarascu Monica dep@ps2.ro DGASPC Monica Nedef dpcsector2@yahoo.com DGAPI Geangu Mihai dgapi@yahoo.com Direcţia Eonomat Ghionea Dorin economatsector2@yahoo.com Centru Teritorial Veterinar Nicolicescu Cecilia ctvsector2@zappmobile.ro ADP Lemnaru Cristian cristianlemnaru@yahoo.com Centru Cultural Mihai Eminescu Viorel Ioviţu centruleminescu@yahoo.com Politia Comunitara Soare Dumitru politia_comunitara2@yahoo.com Administraţia Pieţelor Popescu Daniel daniel_aps2@yahoo.com DVBL Dutu Cristian director@impozitelocale2.ro
Cauta in Bucuresti
Bilete avion  • Bilete low cost
Atractii si zone de interes
Taxi
Taxi Mondial
Taxi Titan
Taxi Valentino
Taxi XXL
Tess Taxi
Taxi Apolodor
Alfa Taxi
Sport
Clubul Sportiv Şcolar nr. 6
Clubul Sportiv Şcolar nr. 7
Mass Media
Antena 1
Atomic TV
Televeziune - Europe Developpement International - Romania
Music Television System
News Romania S.A.
Prima S.A. (Amerom Television)
PRIMA TV
Muzee
Muzeul Memorial "George Călinescu" / "George Călinescu" Memorial Museum
Muzeul Militar Naţional "Regele Ferdinand I" / "Regele Ferdinand I" National Military Museum
Muzeul Naţional "George Enescu" / "George Enescu" National Museum
Muzeul Naţional al Hărţilor şi Cărţii Vechi / National Museum of Rare Maps and Books
Muzeul Naţional de Artă al Romāniei / National Museum of Art of Romania
Muzeul Naţional de Istorie Naturală "Grigore Antipa" / "Grigore Antipa" Natural History Museum
Muzeul Naţional Geologic / National Geological Museum
Spitale
SPITALUL CLINIC CARITAS
SPITALUL CLINIC COLTEA
SPITALUL CLINIC DR. VICTOR BABES
SPITALUL PROF. DR. CONSTANTIN ANGELESCU
Spitalul Clinic De Copii Maria Sklodowska Curie
Spitalul Clinic De Psihiatrie Prof. Dr. Alexandru Obregia
Spitalul Clinic De Urgenta Bagdasar - Arseni Bucuresti

Ghid
CUPRINS:

1. ASEZARE

2. RELIEF

3. CLIMA

4. RETEA HIDROGRAFICA

5. RESURSE NATURALE

6. DISTANTE RUTIERE

7. VEGETATIE SI FLORA

7.1. GRADINA CISMIGIU

7.2. GRADINA BOTANICA

7.3. GRADINA ICOANEI

7.4. PACUL IOANID

7.5. PARCUL HERASTRAU

7.6. PARCUL CAROL I

7.7. PARCUL CIRCUL DE STAT

7.8. PARCUL TINERETULUI

7.9. PADUREA BANEASA

7.10. PADUREA SNAGOV

7.11. PADUREA CALDARUSANI

7.12. RAIOASA

8. STATISTICI TERITORIALE

9. POPULATIE

10. TRANSPORTURI

11. SANATATE

12. ISTORIE

12.1. ORIGINEA NUMELUI ORASULUI

12.1.1. PRIMA VARIANTA

12.1.2. A DOUA VARIANTA

13. ECONOMIE

14. EVENIMENTE

15. ADMINISTRATIE

15.1. SECTORUL 1

15.2. SECTORUL 2

15.3. SECTORUL 3

15.4. SECTORUL 4

15.5. SECTORUL 5

15.6. SECTO.. citeste mai mult